Marca Medya
Elazığ
23 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.83
 • EURO
  35.67
 • ALTIN
  2538.5
 • BIST
  11100.3
 • BTC
  65899.43$

Açıkkapı, basın toplantısı düzenledi


Açıkkapı, basın toplantısı düzenledi
AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Elazığ ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasının başında Çiftçiler günü ve Hemşireler haftasını kutlayan Açıkkapı, Elazığ'daki bir ortaokulda öğretmene yönelik yapılan şiddete de değinerek, bu tür üzücü olayların yeniden meydana gelmemesi ve cezaların artırımı hususunda çalışmaların sürdüğünü vurguladı. 

CEZALAR ARTACAK, ERTELEME OLMAYACAK

Açıkkapı , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı yeni düzenleme çalışmalarını hatırlatarak ,"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kıymetli öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemenin hayata geçirileceğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Öğretmenlerimize yönelik fiillerde ceza kanunlarında öngörülen cezalar yarı oranda artırılacak. Yine bu fiilleri işleyenleri cezalarının ertelenmesinin önüne geçilecek. Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız da görevleri nedeniyle kendilerine yönelik işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacak. Bu çalışanlarımıza yönelik saldırılarda cezalarda erteleme olmayacak." İfadelerini kullandı. 

ELAZIĞ SİVRİCE VE KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREMLER

Konuşmasında Elazığ Sivrice ve Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapılan çalışmalar ve dönüşüm çalışmalarına da değinen Açıkkapı, Sivrice depreminin ardından başlatılan yoğun çalışmaların neticesinde Kahramanmaraş depreminde Elazığ'ın en az can kaybı veren illerden olduğunu hatırlattı. 

KAMUDA TASARRUF VE FIRSATÇILARLA MÜCADELE

Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından kamuoyuyla paylaşıldığını anımsatan Açıkkapı, pandemi, bölgedeki çatışmalar ve deprem felaketiyle kaçınılmaz olarak artan ekonomik sıkıntıların önüne geçebilmek için birtakım tedbirleri hayata geçirmenin şart olduğunu vurguladı.

Bu anlamda ne ilk ne de son olacak kamuda tasarruf paketinin hazırlandığını söyleyen Açıkkapı, yeni tasarruf paketinin hayırlı olmasını diledi. 

ÖZ ELEŞTİRİDEN ASLA GERİ DURMADIK, DURMAYACAĞIZ!

Açıkkapı konuşmasında ayrıca şöyle konuştu: ''Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çizdiği vizyonla her zaman vatandaşın sesine kulak veren, her daim kendini yenileyen AK Parti hükümetleri olarak şüphesiz vatandaşımızın ekonomiyle ilgili çağrılarına duyarsız kalmadık, kalmayacağız. Öz eleştiriden asla geri durmadık, durmayacağız. 

Pandemi dönemi , bölgemizdeki çatışmalar , deprem felaketleriyle kaçınılmaz olarak artan ekonomik sıkıntıların önüne geçebilmek adına bir takım tedbirler hayata geçirmemiz şarttı. 

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları, Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve bölgemizin gurur kaynağı olan Sn. Cevdet Yılmaz ve Hazine Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek ile ülkemizin değerli ekonomist , bürokrat ve teknokratlarının emeğiyle ilk aşamada kamuda tasarruf paketimiz hazırlandı. Biliyorsunuz bu paketle ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Cevdet Yılmaz ve Hazine Maliye Bakanımız Sn.  Mehmet Şimşek basın toplantısı düzenleyerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulacak olan kamuda tasarruf paketinin ayrıntılarını paylaştılar. Yeni tasarruf paketinin hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Tabi kamuda tasarruf paketinin hayata geçmesinin yanı sıra vatandaşımızın kanını emmeye kalkan fırsatçılarla mücadelemiz artarak devam edecek. Fahiş fiyatla , fırsatçılıkla mücadelede geri adım yok.  Milletimizin aşına, yuvasına göz diken, biri bin yapmaya kalkanlara büyük cezaları ön gören yeni düzenlemeler hayata geçirdik geçiriyoruz. 

Vatandaşımız müsterih olsun.  Bu Necip milletin bağrından çıkan, siyasi tarihimizin en büyük liderlerinden Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a ve onun sarsılmaz iradesine çok şükür sahibiz.  Liderimizin her türlü zorlukta milletimizi bir ve beraber tuttuğunu,  başta 15 Temmuz Fetöcü hain darbe girişimi olmak üzere türlü saldırı ve felaketlerde gördük. 

Tabi terörle mücadelede, uyuşturucu ve suç örgütleriyle mücadeleye tüm gayretimizle devam ediyoruz. Liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde geçmişte olduğu gibi bugün de organize suç örgütleriyle , şehir eşkiyaları,  zehir tacirleriyle, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı devlet, millet düşmanı yapılara göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız.

Allah'a çok şükür böyle bir lidere sahibiz.  Bugün , mazlum ve sahipsiz görülen başta Filistin olmak üzere tüm coğrafyalarda vefalı milletimizin, Türkiyemizin varlığını gösteren,  bayrağımızı bu topaklarda kardeşlikle dalgalandıran kardeşlerimize sahip olmamızı sağlayan Cumhurbaşkanımız, Liderimiz, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Siz değerli basın mensupları ve hemşehrilerimizi saygıyla selamlıyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum'' dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dumandağ Grup

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!