Marca Medya
Elazığ
23 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.83
 • EURO
  35.67
 • ALTIN
  2538.5
 • BIST
  11100.3
 • BTC
  65899.43$

GARİP BİR SEÇİM, BU SEÇİM!

15 Şubat 2024, Perşembe 20:25

İlk defa hesap kitap yapılmayan bir seçim kampanyası dönemine girdik. 3 büyükler ondan mıdır İnternet Medyası’nı dışladı bilinmez ama alt liglerde koşturan sözde siyaset dâhileri de kendilerinin lehine olan bazı mecralardan çekilmiş durumda. Çevrelerine aldıkları fosil kafalar iletişim çağının nimetlerini bilmezken, daha genç kadrolar ise bugüne kadar hep kale arkasında top topladıklarından, profesyonellikten bihaber propaganda yapmaya çalışıyorlar.

3 ay sonra internet arama motorlarında; sosyal medya da girdiğiniz ücretli reklamlarınız çıkmayacak, İnternet Medyası'nda ki haberleriniz çıkacak. Astığınız afişleriniz nisan ayında olmayacak, internet medyasında vermiş olduğunuz demeçleriniz kalacak. Bilginiz olsun… İnternet ve basının gücü bu kadar aşikâr iken bu kadar sağır ve kör olmak ise nasıl bir iş bilmezliktir.

İddialı adaylar ve partilerde ki özgüveni hadi anlıyoruz ama diğerleri neden bu kadar kendilerini gizlemeye hevesli anlamak mümkün değil...  CHP, SAADET, İYİ, DEVA gibi partilerin temsilcileri seçim kampanyasını sadece billboard ya da kafalarına göre istedikleri duvarlara astıkları afişler olarak mı görüyor acaba… Şehirde sadece kendi yandaşlarınızdan başka karşılığınız zaten yok, bu neyin havasıdır.

CHP Milletvekili Sayın Gürsel Erol’un Ali Özcan çıkışının gereksiz ve sadece rüzgar olması, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuk yarışında geleneksellerin safında durması, Genel Seçimlerden sonra Elazığ’a doğru düzgün uğramaması, Elazığ üstünde ki rüzgar siyasetini de unutturdu. Çiçeği burnunda İl Başkanını, Belediye Başkan adayı yaptı ve gitti… 

Hele ki Elazığ’da arkasına aldığı güç (Genel seçimlerde aldığı oy ile sabit) şehir üzerinde yapıcı bir rol olmasına muktedirdi.  Postane Meydanı’nda emekli amcalarımızdan oluşan bedava dinleyicilerinin yanına eklediği kendi yandaşlarıyla, yaptığı dolgu sayesinde Elazığ’da seçim kampanyası yürütüyor sanki ?  Coşkun Beye kapı kapı seçmen gezdireceğine, şehirde ki ekabir takımını ziyaret edip, rakip partilere götürerek tribünlere oynamaya devam ediyor. Coşkun Bey ve teşkilatınızı bu kadar yormayın, onlar bu kadar çalışmaya dayanamaz Sayın Vekilim… Sen yokken arada sırada görünüp kayboluyorlar. 2 gün sonra gideceksiniz yine yatışa devam edecekler nasılsa!

Gürsel Erol’un bu kadar çalışması ya da çalışmaması normal aslında, bu yarış onun değil sonuçta. Oysa ki Genel Seçimlerde nasıl bir propaganda ve tanıtım yaptığını hepimiz gördük. Demek ki adayına güvenmiyor, adayı da kazanmayacağını biliyor, o yüzden boş masraf yapmayalım modundalar demek ki...

Saadet Partisi’nin adayı ise ünvanların efendisi; İl Başkanı, Milletvekili Adayı, Belediye Başkan Adayı, İş Adamı, Yılın Mucidi, Yüksek Elektrik ve Elektronik Mühendisi ve bizim bilmediğimiz daha onca ünvana sahip Sayın Abdullah Akın. Bu kadar ünvandan sonra müstakbel namzetimize bir şey demek ne mümkün, her şeyin en doğrusunu bilir zat-ı şahaneleri…  1 yıl önce Millet İttifakı saflarında girdiği seçimde, mensubu olduğu partinin logosunu kullanmaya dahi tenezzül etmeyen Akın, bugünde bu partilerin değil, şahısların seçimi diyerek oy devşirmenin peşinde koşuyor. Bu siyasi ve politik duruşsuzluğun seçmende nasıl bir güven kaybına sebebiyet verebileceğinin hesabını yapamayan Yüksek Elektrik ve Elektronik Mühendisi, ünvanların efendisi Akın, 90’lı yılların siyaset dâhileriyle seçim kazanmaya çalışıyor. Kendisine başarılar diliyoruz… Gelecek ve Deva Partisi adayları CHP logosunun yanında kendi logosunu kullanmalarına rağmen, Sayın Akın kullanmayarak bu şehirde ki muhafazakâr seçmeni hayal kırıklığına uğratmıştır. Partisinin logosunu koymadan girdiği vekil seçimlerinin görsellerini Google’de aratmanız yeterli. Dediğim gibi 2 ay sonra her şeyiniz İnternet Medyası’nda kayıtlı kalıyor.

Yorumlar

 • yorum avatar
  Hüseyin ÇAHAN
  16-02-2024 20:21

  Yüreğine sağlık Yasin bey...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum